چگونه ترامپ ‘ممنوعیت ویچت می تواند کسب و کار چینی اپل را ویران

رئیس جمهور ترامپ دستور اجرایی ممنوع ویچت می تواند عواقب دور برای تقریبا تمام صنعت فن آوری داشته باشد، به لطف شرکت مادر برنامه، Tencent، داشتن سرمایه گذاری در شرکت هایی مانند بازی های ضد شورش و دیگر مارک های مبتنی بر ایالات متحده است. اما ممنوعیت همچنین می تواند تاثیر زیادی بر اپل، که عمیقا در چین در هم فرو رفته است.

سیب دارای یک پایه مشتری چینی قابل توجهی است، و تقریبا همه از تولید و مونتاژ شرکای مهم خود را در آن مستقر هستند. ممنوعیت ترامپ نه تنها ممکن است اپل را مجبور به حذف ویچت از فروشگاه App خود — که کسب و کار گوشی های هوشمند چینی اپل را نابود می کند — آن را به طور وجودی می تواند تغییر دهد که چگونه اپل قادر به ساخت و فروش محصولات جدید در آینده است.

-سخت است که بر برترین وچت چین تاکید کنیم. به عنوان تحلیلگر بن تامپسون آن را در سال 2017 قرار داده است، “هیچ چیز در هیچ کشور دیگری که قابل مقایسه است، به خصوص خواص فیس بوک (فیس بوک، مسنجر، و WhatsApp) که وی چت است که معمولا مقایسه وجود دارد. همه کسانی که در مورد ارتباط و یا تلف کردن زمان: ویچت این است که, اما آن را نیز برای خواندن اخبار, برای تگرگ تاکسی, برای پرداخت پول ناهار (سعی کنید و با پول نقد برای ناهار پرداخت, و شما مانند یک luddite نگاه), برای دسترسی به منابع دولتی, برای کسب و کار. برای همه مقاصد و مقاصد ویچت تلفن شماست و تا حد بسیار بیشتری در چین از هر جای دیگر، گوشی شما همه چیز است.”

آیفون بدون ویچت به طور موثر یک تلفن در همه برای صدها میلیون نفر از کاربران چینی که در این سرویس تکیه نمی کند – مشتریان ی که اپل در کل مدل کسب و کار آی فون متکی است. اگر اپل نمی تواند وی چت در آی فون به دلیل ممنوعیت ترامپ ارائه دهد، آن وقت کسب و کار چینی آن تقریباً قطعاً یک شبه تبخیر خواهد شد.

سیب در دام ساخت خود را در اینجا گرفتار شده است ، به لطف آن را قفل شده پایین پلت فرم. سیستم بازتر، شبیه به اندروید گوگل، به کاربران اجازه می داد وی چت را بدون تأیید صریح اپل نصب کنند. این کار برای اپل ایده آل نیست، اما حداقل میلیون ها نفر از مشتریان چینی هنوز هم می تواند آی فون خود را استفاده کنید.

اما ممنوعیت وی چت / Tencent می تواند تاثیر چشمگیر تر بر اپل با افزایش درگیری های مداوم بین ایالات متحده و چین، که در یک اختلاف تجاری برای سال ها جنین شده است. اپل در حال حاضر شروع به احساس اولیه ramifications در اینجا : تعرفه 25 درصد در پنج بخش برای دسکتاپ های مک پرو خود را ؛ 10 درصد تعرفه بر شارژر های خود، HomePod، AirPods، و اپل دیده بان؛ تعرفه 15 درصدی قیمت اپل که می توانست هزینه های محصول بسیار مهم اپل را 150 دلار بالا می آورد.

سیب از لحاظ فیزیکی نمی تواند ساخت خود را در هر جای دیگر جهان (و قطعا در ایالات متحده نیست) خارج کند. سپس – COO تیم کوک منجر به تغییر سال 2005 به “فقط در زمان” ساخت که کاهش موجودی بیش از حد و به طور مداوم پمپ کردن محصولات جدید. نتیجه این است که اپل امروز تقریبا منحصرا به تولید کنندگان چینی مانند Foxconn. این برای اپل بسیار مهم است که وقتی کارخانه ها از COVID-19 تعطیل، آن را باعث hiccups پایین زنجیره عرضه کل اپل – و حتی ممکن است باعث تاخیر برای آینده آیفون 12 صف پاییز این پاییز.

در حالی که تحولات اخیر در هند تلاش کرده اند تا نیاز اپل را به طور انحصاری به ساخت تمام سخت افزار خود را در چین، آن را یک قطره در سطل در مقایسه با آنچه اپل در می ساخت — و بنابراین ، باید از صادرات — چین است.

اما معامله تجاری هنوز به پایان نیافته است (رئیس جمهور ترامپ در مصاحبه های اخیر نشان داد که مرحله دوم این معامله دیگر اولویتی برای او نیست)، و جدیدترین افزایش توسط ترامپ در هدف قرار دادن یکی از بزرگترین شرکت های چینی در جهان می تواند به طور غیر قابل تکرار به آن مذاکرات تجاری آسیب بزند. به جای گرفتن یک تلافي از آن تعرفه های قریب الوقوع، اپل می تواند مجبور به تحمل هزینه های همه آنها و یا حتی با مالیات واردات بالاتر باید چین جنگ تجاری بیشتر در تلافي افزایش.

این همه چیزی است که می گویند چیزی از چقدر مهم است چین کسب و کار خود را به اپل است. آنطور که اکونومیست Economist در اوایل سال جاری به آن توجه داشت، اپل در مجموع سال گذشته در چین ۴۴ میلیارد دلار – بیش از هر شرکت آمریکایی دیگر- ساخته بود. در حال حاضر سومین شرکت کننده بزرگ به خط پایین اپل — در شرکت Q3 2020 درآمد اخیر ، چین برای تقریبا 15 درصد از درآمد شرکت به حساب. و برخلاف اروپا یا آمریکا، جایی که سهم بازار اپل تا حد زیادی برای پذیرش آیفون و مک راکد بوده است، چین هنوز پتانسیل زیادی برای رشد اپل دارد که تنها حدود ۹ درصد از کل بازار گوشی های هوشمند چینی را شامل می شود (که در حال حاضر تحت سلطه هوآوی، ویوو، اوپو، و شیائومی است).

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>