چگونه به استفاده از اولویت بندی ماتریس که هر وظیفه است #1

در آن طول می کشد مولد بودن به انجام کارها به درستی و در زمان. پس چگونه شما می دانید که وظایف ضروری هستند و که می توانید صبر کنید ؟

پاسخ این است که در ماتریس آیزنهاور.

ماتریس گرفت و نام آن بعد از دوایت دیوید آیزنهاور.

آیزنهاور بود یک ژنرال ارتش آمریکا و 34 رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا از سال 1953 تا 1961. به عنوان یک ژنرال پنج ستاره و یک فرمانده عالی ارتش آمریکا او تدوین استراتژی برای یک حمله متفقین به اروپا است.[1]

آیزنهاور تا به حال به تصمیم گیری های دشوار در هر زمان که در مورد وظایف را اولویت بندی بسیاری او نیاز به تمرکز بر روی روزانه است. او با معروف ماتریس آیزنهاور و یا اولویت بندی ماتریس.

چه آیزنهاور ماتریس ؟

این آیزنهاور ماتریس به روش رتبه وظایف خود را بر اساس ضرورت. این کمک می کند شما می دانید مهم فعالیت ها و وظایف است که شما باید دور زدن.

آیزنهاور معروف گفت از ماتریس:

“کارهایی که فوری نیست مهم ترین وظایف است که مهم هستند و نه فوری.”

این نقل قول شد ماکسیم برای آیزنهاور در مدیریت زمان خود را.

در حال حاضر اجازه دهید به جزئیات ماتریس. وجود دارد چهار ربع که شامل وظایف شما نیاز به انجام در هر نقطه در زمان.

این ربع عبارتند از:

تبلیغات
  • فراموش
  • تصمیم
  • نماینده
  • از بین بردن

فراموش

انجام دهید این است که ربع اول در اولويت ماتریس و آن شامل فعالیت های مهم. کسانی که وظایف شما نیاز به انجام فوری — بحران مهلت و مسائل است که نیاز خود را به توجه فوری و بسیار مربوط به زندگی خود را ماموریت.

پس چگونه شما می دانم که کار می افتد به این ربع?

آن را ساده!

شروع شده توسط تجزیه و تحلیل اولویت های خود را و سپس ایجاد اگر آن را سقوط در انجام آن در حال حاضر’ معیار. اگر کار دست یافتنی است در عرض یک روز و یا در عرض 24 تا 48 ساعت آن را در فوری.

یکی دیگر از روش شما می توانید اتخاذ در اولویت بندی وظایف در این رده است که به اتخاذ “خوردن قورباغه” اصل مارک تواین. این اصل توصیه می کند که شما انجام ضروری ترین فعالیت های به عنوان به زودی به عنوان شما را از خواب بیدار.

در اینجا یک مثال عملی.

بیایید می گویند شما نیاز به پیش نویس استراتژی محتوا و ارائه گزارش به مدیر خود را. این شنبه و آخرین مهلت برای ارسال دوشنبه است. می تواند به ما می گویند این فعالیت ضروری است? قطعا!

تصمیم

دوم ربع از اولويت ماتریس تصمیم می گیرید. این ماتریس آیزنهاور طبقه بندی وظایف در این دسته به عنوان مهم اما نه ضروری.

آنها در دراز مدت اهداف و وظایف با هیچ فوری مهلت. آن وظایف می تواند شامل مدیتیشن, روزنامه نگاری, مطالعه خانواده و ورزش.

شما می توانید برنامه ریزی فعالیت ها در این ربع برای برخی دیگر دوره است. برای مثال شما باید ورزش کردن برای سلامت خوب است اما شما می توانید اختصاص زمان برای انجام آن است.

برنامه این فعالیت ها در چنین راهی است که آنها نمی انتقال به “فراموش” یا “فوری” ربع. اطمینان حاصل شود شما باید زمان کافی و اختصاص آن زمان به آنها را حمل کند.

نماینده

سوم ربع از اولويت ماتریس نماینده.

تبلیغات

این وظایف برای شما مهم نیست اما کاملا فوری برای دیگران. این است که کار تیمی را به بازی می آید.

شما می توانید از لحاظ فنی انجام وظایف در این دسته اما آن را حس می کند به نماینده آنها. واگذاری وظایف اطمینان را به شما زمان بیشتری برای دنبال کردن فعالیت های خود را در دو ربع.

شما همچنین باید نظارت بر وظایف شما واگذار. شما می توانید با استفاده از ایمیل, اسکایپ یا تلفن برای دریافت بازخورد. آن را تنها به مقدار مطلق اتلاف وقت اگر شما لازم نیست که یک سیستم ردیابی برای تفویض وظایف.

حذف

آخرین ربع برجسته بهره وری خود را killers. آنها کارهایی است که مهم نیست به اهداف خود. تنها راه برای افزایش بهره وری خود را به آنها را حذف کنید.

برخی از نمونه ها به طور مداوم چک کردن گوشی خود را به تماشای فیلم و یا بازی ویدئویی.

آنها همچنین می تواند عادت های بد است که شما نیاز به شناسایی و حذف خود را از روزانه و برنامه هفتگی.

افراد موفق یاد گرفته اند که چگونه به اولویت بندی و چوب به آن چه که مهم است. آنها آموخته اند که برای پیدا کردن یک فرد برای یک کار و یا از بین بردن و کمتر کارهای قابل توجهی.

بیایید در نظر گرفتن دو الهام بخش شخصیت است که باید طراحی خود را اولویت بندی سیستم.

وارن بوفه توسعه یک لیست اولویت بندی مدل به تعیین که وظیفه سزاوار بهترین توجه است. خط پایین این است که عبور از چیزهایی که بسیار مهم و مفید است اما نه بالا از اولویت های.

علامت فورد یک کسب و کار مشاور بازاریاب خود ساخته میلیونر و نویسنده ابداع استراتژی خود را:

“شروع به کار بر روی مهم ترین اولویت, استراحت, کار در دوم مهم ترین وظیفه یک استراحت و سپس مرتب کردن کمتر مهم فعالیت ها و وظایف هر او را از دیگر افراد بعد از ظهر.” [2]

علامت گذاری به عنوان استراتژی ممکن است صدای مناسب و آسان اما برخی از افراد نیز ابداع خود را اولویت بندی استراتژی درست مثل علامت و وارن.

تبلیغات

درس ساده است!

اولویت بندی تمرکز تکرار کنید.

چگونه به استفاده از اولویت بندی ماتریس که هر وظیفه است #1

با استفاده از ماتریس اولویت بندی می تواند روی حیله و تزویر اگر شما جدید در آن, اما پس از چند مرحله ساده شما می توانند یاد بگیرند به استفاده از آن را در بهترین راه ممکن است.

1. لیست و رتبه بندی اولویت های خود را

برجسته تمام وظایف شما نیاز به انجام در یک روز. مهم نیست سفارش و یا شماره.

سپس آنها را طبقه بندی بر اساس ضرورت و اهمیت است.

شناسایی هر گونه فعالیت که نیاز به اقدام فوری. من با اشاره به وظیفه است که اگر شما کامل نمی که بعد از آن می تواند تولید یک قبر نتیجه. مثلا اگر شما همین حالا ثبت استراتژی محتوا, مطالب دیگر نویسندگان نمی توانند کار کنند. این بدان معنی است شما نیاز به بررسی با اولویت بالا وابستگی است.

2. تعریف ارزش

گام بعدی این است به بررسی اهمیت و ارزیابی که از آنها اثرات کسب و کار خود و یا سازمان بیشتر است. به عنوان یک قاعده کلی شما می توانید بررسی کنید که کارهای دارای اولویت بالاتر بیش از دیگران است. برای مثال شما باید برای رسیدگی به نیاز مشتری قبل از شما مراقبت از هر کار داخلی است.

شما همچنین می توانید برآورد ارزش با بررسی چگونه کار تاثیر می گذارد مردم و مشتریان در سازمان است. در یک کلام این تاثیر بیشتر یک وظیفه است بر مردم و یا سازمان اولویت بالاتر.

3. را از چالش برانگیز ترین کار

تعویق نه نشانه ای از تنبلی اما اجتناب است. حقیقت این است که شما به طور معمول جلوگیری از وظایف شما نمی خواهید به انجام. سابق مدیر عامل شرکت Goldman Sachs لوید Blankfein یک بار گفت که او را از مخوف ترین وظیفه اولین چیزی که زمانی که او به دفتر.

آن را ساده!

را از هر کار که شما بیم اول! برایان تریسی به نام این وظایف قورباغه ها شما نیاز به غذا خوردن. که حذف خواهد شد ترس آزار دهنده است که مانت فشار را بر شما هنگامی که شما در به تعویق انداختن کارهای لازم.[3]

4. می دانید چه چیزی برای شما مهم است

به عنوان طولانی به عنوان شما را در این جهان هستی شما همیشه روبرو می شوند انتخاب های مختلف است که ممکن است متناقض به اهداف خود. مثلا یک فوق العاده است که نیاز به ارتقاء بیش از حد سفر را منزوی خواهد شما را از مهم روابط است. اگر شما اولویت آگاهانه شما ممکن است آن را قبول کند حتی اگر خانواده شما است اولویت خود را.

تبلیغات

Thereofre آن را حس می کند به شناسایی آنچه که برای شما مهم است و برای آماده سازی خود را به سازش کسانی که چیزهای مهم فوری برای لذت بردن و یا به دست آوردن.

Yogi Berra زیر نویس آن را این راه:

“اگر شما نمی دانید که مقصد خود را, شما ممکن است در نهایت در جایی دیگر.”

5. ایجاد به طور منظم “هیچ کار”

یوتیوب مدیر عامل Susan Wojcicki تاسیس یک قانون برای بررسی ایمیل های خود را بین 6 p.متر و 9 p. m. به گفته سی ان ان گزارش کسب و کار, او اولین زن به درخواست مرخصی زایمان هنگامی که گوگل فقط آغاز شده است. او اولویت زمان شام را با خانواده او با وجود اینکه مدیر عامل یوتیوب[4].

ممکن است به قطع کردن زمان برای روابط ما و منافع خارج از محل کار ؟

البته!

همین دلیل است که شما نیاز به تنظیم کردن خود “هیچ کار” است. این روش شما را قادر به تجدید سطح انرژی شما را برای کار بعدی. همچنین شما می خواهد در بهترین موقعیت برای فرو رفتن به عنوان شما را در کار معمول منطقه.

6. زمانی که برای متوقف کردن

شما می توانید همه چیز را در فهرست خود را گاهی اوقات. پس از شما باید اولویت خود را به حجم کار و ارزیابی خود را تخمین حذف کارهای باقی مانده از لیست اولویت و تمرکز خود را فوری ترین و مهم وظایف.

نتيجه گيری

این به اندازه کافی برای موفق شدن در کار. اطمینان حاصل شود که شما را از زمان برای خانواده و یک رابطه مهم در زندگی خود را.

شروع و پیدا کردن زمان ممکن است روی حیله و تزویر, اما با برخی از عمل با استفاده از ماتریس اولویت بندی شما پیدا کنید که شما را سازنده تر و بهتر قادر به تقسیم وقت خود را بین چیزهایی که برای شما مهم هستند.

راهنمایی های بیشتر در اولویت

عکس های اعتباری: ویلیام Iven از طریق unsplash.com

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>