کاوشگر جنایی به دنبال اتهامات سوء رفتار توسط مقامات سابق ناسا، سازمان فضایی بریتانیا گزارش 88801100011088 به گزارش وال استریت جورنای، یک کاوشگر جنایی فدرال به دنبال ادعاهای سوء The رفتار یک مقام سابق ناسا است که ناگهان در ماه مه از سمت خود در آژانس استعفا داد. دادستان ها در حال تحقیق هستند اگر این مقام به طور غیرقانونی اطلاعات را به بوئینگ در مورد چگونگی رقابت برای ساخت زمین دار جدید قمری انسانی ناسا فاش شده است، گزارش می گوید. هدف کاوشگر داگ عاشقرو است که حدود شش ماه مدیر همکار ناسا برای پرواز فضایی انسان ها بود. در ۱۹ مه، عاشقرو درست یک هفته پیش از آن که دو فضانورد آژانس قرار باشد در یک ماموریت تاریخی با اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب شود، ناگهان ناسا را ترک کرد. در آن زمان، Loverro گفت که او در اوایل سال “خطر” گرفته بود. او در یادداشتی در آن زمان نوشت: «خطراتی که ما می کنیم، چه فنی، چه سیاسی، چه شخصی، همه پیامدهای بالقوه ای دارند اگر آنها را نادرست قضاوت کنیم» من در اوایل سال چنین خطری را به خاطر اینکه برای انجام ماموریت مان لازم می داند مدنظر قرار دادم. اکنون، در طول زمان، واضح است که من در این انتخاب که به تنهایی باید عواقب آن را تحمل کنم، اشتباه کردم.” شایعات شروع به چرخیدن کردند که عاشقرو در جریان تدارکات ناسا از سیستم فرود انسان جدید برای برنامه آرتمیس آژانس، اقدامی ابتکاری برای فرستادن اولین زن به سطح ماه، به صورت نادرست عمل کرده بود. سال گذشته ناسا یک تماس برای شرکت های خصوصی منتشر کرد تا طرح هایی را برای فرودکنندگانی که می توانند فضانوردان را به ماه و از ماه حمل کند، ارائه دهد. گزارش شده است که شرکت هوافضا سنگین وزن بوئینگ پیشنهاد ارائه کرده است، و در حال حاضر، محققان در دفتر دادستانی آمریکا در DC گزارش می کنند که اگر Loverro سعی کرد به بوئینگ کمک کند در طول رقابت. به طور خاص، کاوشگر به دنبال این است که آیا Loverro اطلاعات بسیار مهمی در مورد تدارکات به جیم چیلتون، معاون ارشد رئیس جمهور از فضا و بخش پرتاب در بوئینگ، در خارج از کانال های تدارکاتی تاسیس داده است، گزارش های سازمان جهانی بهداشت. با توجه به این برنامه :
آقای عاشقرو که جزو کارکنان رسمی قراردادناسا نبود، به گفته برخی از مردم به آقای چیلتون اطلاع داد که غول هوافضا شیکاگو قرار است بر اساس هزینه و ارزیابی های فنی از رقابت حذف شود. در عرض چند روز، بوئینگ ارائه پیشنهاد تجدید نظر شده، آنها گفت. سازمان ملی هوانوردی و فضا رسماً تعیین کرد که تغییرات پیشنهاد ها دیر به نظر می رسه و سه شرکت دیگر در ماه آوریل در مجموع نزدیک به یک میلیارد دلار قرارداد برنده شدند.
در اصل، دفتر ناسا از بازرس کل به دنبال این ادعاها بود، اما در حال حاضر که کاوشگر OIG در حال نگه داشتن به عنوان این جنایی جدید آشکار است، با توجه به سازمان ملل. این تحقیقات هنوز در مراحل اولیه خود است و ممکن است به اتهامات جنایی منجر شود. اما اگر ادعاها درست باشد، این احتمال وجود دارد که Loverro قانون تمامیت تدارکات را نقض کرده باشد، که “انتشار منبع انتخاب و پیشنهاد پیمانکار یا اطلاعات پیشنهاد را ممنوع می کند.” Loverro گزارش داده شده است که او در تلاش برای حفظ فرایند تدارکات چابک با “کاهش احتمال اینکه روند مناقصه خواهد شد با چالش های بالقوه و یا درخواست تجدید نظر به نتیجه کاهش سرعت، “می نویسد: “. در نهایت، ناسا قراردادهای نهایی را به اسپیس اکس، بلو منشا، و دیانتیک اعطا کرد تا طرح ها را برای پیشنهادهای فرودگر خود بیشتر متهوق کنند. عدم حضور بوئینگ از فهرست برنده به طور گسترده ای مورد توجه قرار گرفت، چرا که این شرکت مدت هاست قراردادهای سخت افزاری بزرگ پرواز فضایی برای ناسا دریافت کرده است. بوئینگ پیمانکار اصلی ایستگاه فضایی بین المللی است و در حال حاضر در حال ساخت موشک نسل بعدی ناسا به نام سامانه پرتاب فضایی است تا انسان ها را به اعماق فضا ببرد. اما رابطه بوئینگ با ناسا به ظاهر به تازگی تیره و تار شده است. شرکت از طریق برنامه خدمه تجاری آژانس که به شرکت بوئینگ و رقیب اسپیس ایکس وظیفه می داد کپسول ی را که می تواند انسان ها را به ایستگاه فضایی بین المللی ببرد و از آن ها بگذرد، شریک اصلی ناسا است. بوئینگ کپسول خود را — CST-100 Starliner — در یک آزمایش پرواز بدون پیچ به ایستگاه در ماه دسامبر راه اندازی کرد، اما این ماموریت دچار نقص های نرم افزاری متعددی شد که مانع از رسیدن خودرو به ISS در واقع می شد. ناسا در مورد ماموریت خراب شده تحقیق ی انجام داد که با 80 اقدام اصلاحی که بوئینگ باید با برنامه استارلاینر انجام دهد، پیش می اید….

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>