نیز می توان پلی کربنات را با موادی مانند ورق های گچی یا سیمانی لامینه کرد که این ورق ها در ساخت دیوارهای با ایمنی بسیار بالا بکار می روند . یک ورق پلی کربنات تخت با ضخامت 6 میلیمتر گلوله تا کالیبر 60-50 را رد نمی کند و بنابراین برای ایمنی ساختمان وزارتخانه ها بسیار مفید است . یکی قابلیت پوشش دادن سطح ورق پلی کربناتی برای مقاومت در برابر سائیدگی و خراشیدگی و شرایط جوی ( پوشش با مواد بر پایه سیلیکون ) و دیگری تأ ییدیه اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها برای استفاده از پلاستیک ها در ساخت پنجره اتومبیل ها. اما برای تخمین حدود میزان ماندگاری آنها برای یک سیستم سقف پلی کربنات متحرک 25 سال تخمین زده شده است .که البته به کیفیت مواد بکار برده شده در ساخت پلی کربنات،نوع صحیح نصب آن و نحوه نگهداری و میزان سرویس آن نیز بستگی دارد. پلی کربنات ها دارای استحکام ضربه ایی بالا ، مقاومت حرارتی خوب ، جذب آب کم ، خواص الکتریکی خوب و غیر سمی هستند البته در برابر برخی حلال ها آسیب پذیر است.

پلی کربنات شیراز در برخی موارد از یک لایه اکریلیک لامینه شده بر روی ورق پلی کربنات استفاده می شود تا مقاومت در برابر شرایط جوی را بهبود بخشد . چون با خاصیت عدم تبادل حرارتی ، هوای گلخانه با حداقل مصرف انرژی همیشه ثابت باقی می ماند و ضربه پذیری این ورق ها خطرات شکستن را در اثر برخورد وسایل و ابزار و گیاهان با بدنه گلخانه به صفر می رساند . گیاهان و جانوران کربناتکلسیم را از طریق آب جذب میکنند، جایی که معمولاً کربنات کلسیم (HCO3) Ca2به صورت محلول موجود است و از آن برای ساخت اسکلت و یا پوست خود استفاده میکنند. گیاهان گلخانه ای در تمام سال نیاز به هوای مساعد و نور کافی دارند ، گلخانه های ساخته شده با استفاده ازورق پلی کربنات با پوشش ضد اشعه ماورای بنفش این نیاز را بخوبی برطرف می نماید. سرپوشیده کردن استخرها با ورق پلی کربنات امکان استفاده از آن را در تمام فصول سال امکان پذیر نموده و مانع عبور و تابش اشعه ماوراء بنفش به بدن پلی کربنات برای سقف شناگران می گردد. با استفاده از ورق های پلی کربنات به علت دارا بودن لایه ضد عبور اشعه ماوراء بنفش که به عنوان اشعه سرطان زا و از بین برنده رنگ اجسام شناخته می شود ، فضایی سالم و قابل اطمینان درون ساختمان ایجاد می گردد.

پلی کربنات دودی یخی سقف جایگاه تماشاچیان در ورزشگاه ها از جنس ورق شفاف پلی کربنات ، امکان استفاده از نور طبیعی خورشید بدون عبور اشعه ماوراء بنفش را امکان پذیر می نماید. سایبان و حفاظ ضربه پذیر جایگاه مربیان و بازیکنان ذخیره نیز با توجه به شفاف بودن آن مانع دید تماشاچیان نمیگردد . قوس پذیری آسان و به صورت سرد امکان استفاده از این ورق در طرح های مختلف را امکان پذیر می نماید . در سالن های ورزشی سرپوشیده نیز با نصب ورق پلی کربنات بر روی پنجر ه ها و درب ها بجای شیشه ، خطر شکسته شدن بر اثر برخورد افراد با آن و یا ضربات توپ منتفی می گردد . ورق های شفاف پلی کربنات در ساخت و ساز انواع ساختمان های دولتی مانند مدارس ، بیمارستان ها ، بانک ها و وزارتخانه ها و دادگستری ها که شکسته نشدن شیشه یک پارامتر اساسی برای آنها به شمار می رود مورد استفاده قرار میگیرد.

تابلوها و علائم تهیه شده از جنس پلی کربنات در مقابل شکسته شدن در اثر ضربات سنگ یا جسم سخت و تکان های شدید مقاوم می باشند. ساخت تابلوها و علائم بزرگترین مورد مصرف ور قهای رنگی پلی کربنات است. درسالهای اخیر ورق های مقاوم از جنس اکریلیک بازار تابلوها و علائم پلی کربناتی را تحت تأثیر قرار داده است . ورق های چند لایه پلی کربنات که برای محافظت بکار می روند ، رشد خوبی را در بخش بازار ورق های پلی کربنات داشته اند. می توان پلی کربنات را با شیشه لامینه کرد. احتراق: پلی کربنات یکی از رزین هایی است که به آسانی نمی سوزد. و جایی که نمی خواهید با برش آن مقاومت لوله را به خطر بیندازید. در شرایطی که حتی عطر و ادکلن با ابعاد کوچک و قیمت بالا باز هم توجیح اقتصادی ندارد و وارد نمی شود انتظار تیغه کرکره وارداتی را نداشته باشید. اما ماده اولیه امکان انتقال داخلی نور را تقریباً با همان ظرفیت شیشه فراهم می کند. انتقال نور: انتقال نور از ورق سقف پلی کربنات مات شفاف می تواند تا 93 باشد. ورق های پلی کربنات hollow با پوشش یو وی می تواند از انتقال اشعه های مضر ماورای بنفش ، جلوگیری کند به گونه ای که از نفوذ تاثیرات منفی این اشعه در محیط داخلی ، و همچنین تغییر رنگ ورق ، جلوگیری می کنند .