ملت ناواهو مواجه با کمبود آب برای نسل — و سپس همه گیر ضربه

اما رابینز به خاطر بازدید از خانه پدربزرگ و مادربزرگ او در یک روستایی بخشی از ملت ناواهو به عنوا

توسط PARINEWS در 16 تیر 1399

اما رابینز به خاطر بازدید از خانه پدربزرگ و مادربزرگ او در یک روستایی بخشی از ملت ناواهو به عنوان یک کودک. آنها تمایل گوسفند دور از آب و خطوط برق. پدربزرگ و مادربزرگ او بريدن آب از یک پست تجاری در نزدیکی دهان از گراند کانیون و از یک درهم آمیخته از چاه در بیابان های اطراف بارگذاری خود وانت با تانک های سنگین. بازگشت به خانه های آب را پر از دو آلومینیوم کاسه برای شستن دست: یکی برای آب و صابون و دیگری پر واضح تر آب برای شستشو.

مدتها قبل از COVID-19 گیر ملت ناواهو مقابله با یک مشکل بهداشت عمومی: دسترسی به ایمن آب در حال اجرا. یکی در سه نوجو شهروندان ندارد و لوله کشی داخلی. در حال حاضر با عفونت بالا رفتن سرسام آور در سراسر جنوب غربی خانواده بدون آب نمی توانند به راحتی دست خود را بشویید. آنها همچنین افزایش خطر از قرار گرفتن در معرض رمان coronavirus هر زمان آنها سرمایه گذاری خارج خرید منابع محدود آب های بطری شده از فروشگاه ها و یا مسافت آن از جمعی از چاه. که ساخته شده آن را سخت تر برای ملت به تمبر از این بیماری است.

مطمئن شوید که مردم آب برای پختن و تمیز کردن و شستن دست های خود نوجو آب پروژه کار می کند به نصب, صفحه اصلی سیستم های آب در سراسر رزرو. این جلسه نیاز است که قبل از وجود این رمان coronavirus پاره از طریق ملت ناواهو و حیاتی خواهد بود برای نگه داشتن افراد سالم در حال حرکت رو به جلو است.

"این مشکلات در حال حل Navajos برای Navajos می گوید:" رابینز که منجر به پروژه قرار دارد در غیر انتفاعی DigDeep که با این نسخهها کار به منظور بهبود دسترسی به آب سالم و تمیز در جوامع که پشت سر گذاشته شده است در ما.

رابینز مشغول به کار بود به عنوان یک مدیر گالری در شیکاگو در سال 2016 زمانی که یک مقاله خبری در مورد DigDeep کار نقل مکان کرد او برای رسیدن به این سازمان است. او در نهایت بازگشت به رزرو که در آن او بزرگ شده منجر به نوجو آب پروژه.

رابینز به یاد بودن هیجان زده برای دیدن پدربزرگ و مادربزرگ او هر زمان که آنها ساخته شده از 30 مایل رانندگی به خانه پدر و مادرش جایی که آنها گاهی اوقات باران و پر کردن مخازن با آب از شلنگ خارج است. "من هرگز واقعا در مورد آن فکر کرد چرا که همه پدربزرگ و مادربزرگ و یا خانواده بود که در وضعیت" او می گوید. به عنوان او مسن تر او می گوید: "من قطعا متوجه بسیاری از چیزهایی که عادلانه نیست."

اگر چه بیشتر شهری بخش هایی از رزرو بود که در آن رابینز' پدر و مادر او را در طوبی سیتی آریزونا در حال اجرا آب آن را سخت تر برای گسترش لوله ها به روستایی بیشتر قطعات. آن را یک سرمایه گذاری بیش از 700 میلیون دلار برای هر کس در رزرو قلاب تا با امن شیر آب و اساسی بهداشت هند خدمات بهداشت تخمین می زند.

قبل از همه گیر رابینز و تیم او کار می کرد برای نصب مخازن آب و لوله کشی در خانه های بسیاری مانند پدربزرگ و مادربزرگ او. که شامل از 1200 گالن مخزن به خاک سپرده عمیق زیرزمینی به اندازه کافی برای نگه داشتن آب از انجماد و لوله ها را به آب سرد و گرم را به خانه. از آنجا که بسیاری از خانه های بدون آب نیز خاموش-شبکه آنها نیز ارائه پانل های خورشیدی است که می تواند قدرت پمپ آب, چراغ ها و سایر دستگاه ها. پروژه کارکنان پر کردن مخازن ماهانه با آب از نزدیکی چاه های صرفه جویی در خانواده های این سفر است. آنها به ارمغان آورد آب در حال اجرا به 300 خانه ملت ناواهو به این ترتیب از سال 2016.

دسترسی به آب در حال اجرا شد و مهم تر از همیشه در طول COVID-19 بحران است. در مارس عفونت رای در ملت ناواهو — در حدود 2,500 در هر 100 ، 000 ساکنان پیشی گرفته است که از نیویورک به عنوان یک کانون بیماری همه گیر در آن زمان است. بیشتر مردم سرانه می شد با این ویروس در نوجو زمین از هر نقطه در ایالات متحده است.

وضعیت چنان وخیم است که پزشکان بدون مرز که معمولا در پاسخ به مناطق جنگی اعزام یک تیم به ملت ناواهو. "کمبود آب در حال اجرا پیچیده چیزهایی که" ژان Stowell رئیس سازمان در پاسخ به COVID-19 در آمریکا, CBS گفت: در ماه مه. "آب بهداشت و کنترل عفونت دست در دست" Stowell گفت.

تعداد رمان coronavirus موارد بر ملت ناواهو کاهش یافته است پس از اوج در اواخر ماه مه پس از افزایش تست روزانه حکومت و نیاز به پوشیدن ماسک. اما این ویروس خونتان در کشورهای اطراف آن ملت ناواهو باعث آن به گسترش آن مستند. این ویروس کشته 377 نفر به عنوان جولای 6th, دادن ملت بالاتر مرگ و میر در هر 100 ، 000 نفر از هر ایالت در ایالات متحده است.

Preying نامتناسب در سالمندان, ویروس تهدید به سرقت بیش از زندگی است. "ما در حال از دست دادن افرادی که بزرگان و حاملان سنت های ما و فرهنگ" رابینز می گوید در آستانه یک روز پس از مرگ پزشکی زن در رزرو. "از دست دادن زندگی و یا بیماری وحشتناک است اما زمانی که آن را به افرادی که حمل ما همه چیز ... فقط آن را بسیار ترسناک است."

Darlene Arviso has come to be known as “the water lady.” She delivers water by truck to more than 250 households across the Navajo Nation.

نوجو بزرگان را با خود حمل مقدار از فرهنگ و تاریخ این ملت است که در حال حاضر گسترش در سراسر ایالت یوتا و آریزونا و نیومکزیکو. حدود 180000 نفر زندگی می کنند در یک منطقه به اندازه غرب ویرجینیا و حفظ یک فرهنگ متنوع است که شامل طیف وسیعی از انواع مختلف مواد غذایی و colloquialisms.

فرهنگ پافشاری کرده است از طریق ویرانگر تلاش های دولت آمریکا به تلفات ملت ناواهو — تلاش است که باید محروم کشور از آب سالم برای نسل های. آمریکا مجبور نوجو مردم از سرزمین خود در سال 1863 پس از یک "scorched-earth کمپین" است که نابود روستاها محصولات کشاورزی دامی و منابع آب. بیش از 8,500 نوجو افرادی که جان سالم به در برده بودند مجبور به پیاده روی حدود 400 مایل به یک اردوگاه در Bosque ردندو که در آن آب بود به طوری قلیایی آن ساخته شده مردم بیمار. مجبور مارس و توقیف کشته و صدها نفر دیگر نوجو مردم است.

این کشور در نهایت به دست آورد برخی از زمین های خود را در سال 1868. اما این یورش در نوجو آب ملت پایان ندارد وجود دارد. جنگ سرد دوران استخراج اورانیوم از معدن در نوجو زمین آلوده به بسیاری از چاه و چشمه و مسموم مردم است. بیماری های کلیوی و سرطان و یک نوروپاتی سندرم منحصر به فرد برای کودکان رزرو — همه مربوط به اورانیوم — پدید آمده است. رابینز' درگذشت مادر بزرگ از سرطان معده در هنگام رابینز 13 بود که او می بیند که مربوط به آب های زیرزمینی مسموم توسط 521 رها اورانیوم معادن نارسایی رزرو. "که احتمالا از تاثیرگذار ترین قسمت برای من که آن را به آب" رابینز می گوید. "اگر وجود دارد امن در حال اجرا آب آنها نمی خواهد که تا به حال برای رفتن به این منابع است."

آن را کمک نمی کند که آب است که در حال حاضر کمیاب در غرب و آن را به یک منبع squabbling میان متحده برای چندین دهه است. ملت ناواهو یک کشور مستقل بوده و خارج از مذاکرات کلیدی مانند سال 1922 رودخانه کلرادو جمع و جور است که تصمیم چقدر آب فردی متحده تا به حال حقوق. ملت ناواهو قفل شده در نبرد قانونی پس از نبرد قانونی با فرد متحده برای به اشتراک گذاشتن آن از آب برای چند دهه.

امروز در مکان هایی مانند Oljato در آریزونا-یوتا مرز "یک توپی در یک جاده متروک مایل از هر اقامت در خدمت 900 مردم" ملت ناواهو رئیس جمهور جاناتان نيز گفت: در شهادت به خانه منابع طبیعی کمیته در ماه ژوئن گذشته در یک جلسه بیش از یک حقوق آب و یوتا است.

قبایل بومی آمریکا دوباره مجبور به مبارزه می شود در اولین فدرال COVID-19 امداد بسته بیرون آمدن از مصیبت با یک وعده داده شده 8 میلیارد دلار; $600 میلیون دلار بود که در کنار مجموعه ای از ملت ناواهو. رئيس جمهور نيز امیدوار به استفاده از این بودجه برای بهبود رزرو به زیرساخت های آب, اما محدودیت مانند یک نیاز است که پول صرف شده در این سال -- در راه ایستاده است.

کمبود آب در حال اجرا در رزرو "است و نه چیزی است که تنها بر Navajos در طول COVID. آن چیزی است که در طول سال و آن را به هر چیزی جدید" رابینز می گوید. "این فقط در حال تکثير توسط COVID و پس از آن یک چرخه معیوب."

Unable to install home water systems during the pandemic, the Navajo Water Project distributed 250,856 gallons of bottled water donated by Nestle.

این بیماری همه گیر قرار داده و نوجو آب پروژه خانه تاسیسات در مکث درست زمانی که خانواده ها نیاز به آب در حال اجرا است. نصب جدید سیستم های آب در مردم خانه در حالی که این ویروس در حال گسترش است به سرعت بیش از حد مخاطره آمیز برای همه درگیر.

مطمئن شوید که مردم بدون لوله کشی داخل ساختمان هنوز هم آب در میان همه گیر پروژه توزیع 251,856 گالن آب بطری در سراسر ممکن است. خرید بطری آب سخت بود برای بسیاری از مردم در رزرو رابینز اشاره می کند. وجود دارد تنها 13 فروشگاه های مواد غذایی در سراسر جهان گسترده و رزرو. "آنها ساخته شده این فضا به وجود آوردن آنها خود را در معرض آنها در معرض دیگران و آن را امن نیست" رابینز می گوید. برخی از مردم در این سفر تنها برای پیدا کردن که فروشگاه در حال اجرا از آب و یا محدود شد چقدر مشتریان خرید می تواند با توجه به رابینز.

A Navajo person is 67 times more likely to live without running water than other Americans, according to DigDeep.

با تکیه بر بطری آب نیست پایدار و ثابت ، "به ما گفتهاند که دستهای خود را به مدت 20 ثانیه با آب گرم و صابون — اگر شما در حال اجرا آب که بسیار سخت به انجام" رابینز می گوید. "تصور کنید که با استفاده از آب بطری. که بسیاری از بطری آب به مدت 20 ثانیه."

در نوجو آب پروژه قصد دارد به حرکت به جلو با یک میان مدت رفع آن بستگی ندارد بطری آب در حالی که رزرو باقی می ماند در زیر یک سرپناه در محل سفارش. آن را توزیع 275-گالن مخازن به خانه که می توانید آن را دوباره پر کردن به طور منظم. به جای اتصال لوله کشی داخل خانه های آنها ساخت دست شویی ایستگاه در کنار تانک خارج است.

Jae Begay’s mother lives in a rural area outside of Crownpoint, New Mexico

این به طور موقت رفع اما باید همه گیر قابل کنترل تر برای مردم در انتظار یک راه حل دائمی. جائه بیگی در انتظار رابینز' تیم به جدید نصب سیستم آب در مادر او ، او اعمال می شود پس از دیدن یک پست در مورد DigDeep در Facebook چند ماه پیش. در حال حاضر مادر او متکی به آب از یک چاه حدود نیم مایل دور برای کارهایی مانند شستن دستها و ظروف. نوشیدن آب می آید از بیگی خواهر خانه زندگی می کند که حدود 30 دقیقه رانندگی دور. اگر چه او می شود کمک از دختران و grandkids آن را سخت تر به عنوان او مسن تر بیگی می گوید. خانواده hauls آب در کوزه گالن و سطل. به طوری که آنها مشتاق به سیستم نصب شده است.

"او نمی تواند صبر کنید برای دریافت آن" بیگی می گوید. "آن را می توان از راه های مختلف ... این فقط می خواهد آسان است."tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن