نیویورک دادستان کل به تشکیل هیئت منصفه بزرگ پس از مرگ پرود

ROCHESTER, N.Y.—دادستان کل نیویورک در روز شنبه نقل مکان کرد به تشکیل یک هیئت منصفه بزرگ برای تحقیق در مورد مرگ

توسط PARINEWS در 17 شهریور 1399

ROCHESTER, N.Y.—دادستان کل نیویورک در روز شنبه نقل مکان کرد به تشکیل یک هیئت منصفه بزرگ برای تحقیق در مورد مرگ دانیل پرود، یک مرد سیاه پوست که در اوایل سال جاری پس از پلیس راچستر قرار داده هود بیش از سر خود و او را پایین نگه داشته است.

لتیتیا جیمز دادستان کل آمریکا در بیانیه ای در مورد مرگ پرود که اعتراضات شبانه را برانگیخته و خواستار اصلاحات شده است، گفت: «خانواده پرود و جامعه روچستر درد و اندوه زیادی را پشت سر گرفته اند.» اون گفت که هيئت منصفه بزرگ بخشي از يه "تحقيقات جامع" خواهد بود

مرگ پرود پس از آن که برادرش خواستار کمک به رفتار نامنظم او در ماه مارس شد، سومین شهر بزرگ نیویورک را از زمان علنی شدن ویدئو این برخورد در اوایل هفته جاری پرت کرده است و معترضان خواستار پاسخگویی بیشتر به چگونگی این اتفاق و قانون گذاری برای تغییر چگونگی پاسخ مقامات به فوریت های سلامت روانی شده اند.

اشلی گانت، سازمان دهنده اعتراضی، پس از اعلام جیمز از طریق ایمیل گفت: «این تازه آغاز کار است.» "ما در تلاش برای حقیقت و عدالت متوقف نخواهد شد."

Demonstrators march through the streets Demonstrators march through the streets تظاهرکنندگان روز جمعه ۴ سپتامبر ۲۰۲۰ در اعتراض به مرگ دانیل پرود در روچستر ان وای در خیابان ها راهپیمایی کردند. (آدریان کراوس / AP عکس)

صدها معترض روز شنبه برای چهارمين شب در خيابانی که پرود، برهنه و دستبند زده بود، با بارش برف رو در رو جمع شدند. سیاست بدن ویدیو دوربین نشان می دهد افسران پوشش سر Prude با "هود تف، طراحی شده برای محافظت از پلیس در برابر مایعات بدن، و سپس فشار صورت خود را به پیاده رو به مدت دو دقیقه.

پرود یک هفته بعد پس از آن که از حمایت از زندگی خارج شد درگذشت.

ممتحن پزشکی شهرستان مونرو نحوه مرگ را به عنوان قتل ناشی از "عوارض آسفیکسی در تنظیم خویشتن داری فیزیکی" ذکر کرد. در این گزارش آمده است که هذیان هیجان زده و مسمومیت حاد توسط دانشنامه، یا PCP، عوامل کمک کننده ای بودند.

یک تحقیق در امور داخلی پلیس، افسران درگیر را از هرگونه خلافکاری پاک کرد و در ماه آوریل به این نتیجه رسید که «اقدامات و رفتار آن ها که هنگام برخورد با پرود به نمایش گذاشته می شود، مناسب و سازگار با آموزش های آن ها به نظر می رسد.»

دفتر جیمز در همان ماه تحقیقات خود را باز کرد. بر اساس قوانین نیویورک، مرگ افراد غیرمسلح در بازداشت پلیس اغلب به جای رسیدگی مقامات محلی به دفتر دادستانی کل تحویل داده می شود.

Demonstrators march through the streets Demonstrators march through the streets تظاهرکنندگان روز جمعه ۴ سپتامبر ۲۰۲۰ در اعتراض به مرگ دانیل پرود در روچستر ان وای در خیابان ها راهپیمایی کردند. (آدریان کراوس / AP عکس)

مقامات اتحاديه پليس گفته اند ماموران به شدت آموزش ها و پروتکل های دپارتمان را دنبال می کردند.

دولت اندرو کوئومو در اوائل هفته جاری از جيمز خواست کاوشگر را تسریع کند.

کومو روز شنبه در بیانیه ای گفت: "امروز، من تیش جیمز دادستان کل را به خاطر اقدام سریع و قاطع در تذهوب یک هیئت منصفه بزرگ تحسین می کنم." "عدالت به تاخیر افتاده است عدالت انکار می شود و مردم نیویورک سزاوار حقیقت است."

شهردار دوست داشتنی وارن که تحت فشار است تا استعفا دهد که چه مدت طول کشید تا مرگ پرود علنی شود، از جیمز تشکر کرد که این اقدام را در آنچه او آن را «زمان تلاش در راچستر» نامید، انجام داد.

معترضان روز شنبه به انتقاد از وارن و لارون سینگلتاری رئیس پلیس، راه رفتن و دوچرخه سواری از محل بازداشت پرود به سیتی هال ادامه دادند و در آنجا بار دیگر خواستار کناره گیری آنها شدند.

Demonstrators react to pepper ballsDemonstrators react to pepper balls تظاهرکنندگان به توپ های فلفل شلیک شده توسط پلیس در نزدیکی ساختمان ایمنی عمومی در روچستر، ان وای، در روز جمعه ۴ سپتامبر ۲۰۲۰ واکنش نشان می دهند. (آدریان کراوس / AP عکس)

همچنين روز شنبه، وکيل چند نفر در حالی که به مرگ پرود در شهر نيويورک اعتراض می کردند، با يک اتومبيل برخورد کرد و گفت پليس اکنون که قربانيان برای ارائه گزارش پليس به جلو آمده اند، تحقيقات جنائی باز کرده است. سنفورد روبنشتاین گفت دو نفر از کسانی که روز پنجشنبه هنگامی که فورد توروس از میان جمعیت در میدان تایمز رانندگی کرد، توسط پلیس مصاحبه شده اند و سه نفر دیگر هفته آینده با کارآگاهان دیدار خواهند کرد.

گروه می خواهد راننده متهم به به خطر انداختن بی پروا و حمله به سلاح مرگبار شود.

مدافعان می گويند مرگ پرود و اقدامات هفت افسر پليس راچستر که اکنون به حال تعليق در آمده اند، نشان می دهد که چگونه پليس برای مقابله با افرادی که دچار مشکلات روانی هستند، مجهز نيست.

فعالان از زمانی که تصاوير دوربين بدن پليس از برخورد با پرود روز چهارشنبه توسط خانواده اش منتشر شد، شبانه در شهر ۲۱۰ هزار نفر در درياچه انتاریو راهپيمايی کرده اند.

به گفته پليس، اعتراض جمعه شب منجر به ۱۱ دستگيری شد. همان طور که شب قبل از آن بودند، ماموران فعالان مقر پلیس را با اسپری شیمیایی استفاده کردند و آنچه را که به نظر می رسید توپ فلفل بود شلیک کردند تا آن ها را از موانع اطراف ساختمان برانند.

...

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن